OFK Brdo, Sport

Brdo ponovo na pobjedničkom kolosijeku

Nakon pobjede u Kupu Grada Prijedora nad ekipom Mrakovice, danas su fudbaleri Brda ponovo obradovali svoje navijače. U 23. kolu drugoligaškog zapada ekipa sa Vedrog Polja je ugostila ekipu FK Jedinstva iz Žeravice.

Utakmica je počela oprezno i sa dosta taktičkog ispitivanja sa malo prilika sve do pred kraj prvog poluvremena kada je sudija opravdano dosudio najstrožiju kaznu za Brdo koju je realizovao kapiten Karupović.

Drugo poluvrijeme mnogo bolja igra Brda sa nekoliko izglednijh prilka, dok su gosti samo par puta zaprijetili golmanu Vidoviću. Igrao se 60. minut susreta kada je Brdo svoju bolju igru krunisalo i drugim pogotkom, ovaj put strijelac je bio Marmat na asistenciju Dedića.

Do kraja susreta Brdo je propustilo još nekoliko prilika ali se rezultat nije mijenjao te je ostalo 2:0. Zaslužena pobjeda ekipe sa Vedrog polja i dobra uvertira za naredno gostovanje ekipi Čelinca.