OFK Brdo, Sport

BRDO REMIZIRALO SA SLOBODOM

Iako se očekivala lagana pobjeda Brda protiv Slobode, ipak to se danas nije desilo. Mlađahna ekipa iz Bosanskog Novog danas je odigrala jednu hrabru i borbenu utakmicu koja joj je u konačnoci donijela bod.

Brdo je od samog starta jurišalo ka protivničkom golu ali gosti su svaki put odolijevali napadima Brda. Gosti su se uglavnom branili ali i povremeno prijetili. Iz jednog takvog napada su i poveli u 57 minuti prelijepim pogodkom mladog Milanovića.
To je dodatno alarmiralo fudbalere Brda da još više stisnu gasa što se na kraju isplatilo izjednačujućim golom u 72 minuti golom Bundala. Postiglo je Brdo i drugi gol, ali pomoćni sudija je visoko podignuo zastavicu u znak ofsajda.

Bilo je još šansi Brda do kraja susreta, ali danas protivnički gol jednostavno kao da je bio zaključan, a golman Fajković na visini zadatka . Na kraju je i ostalo 1:1 golovima postignutim u drugom poluvremenu.