OFK Brdo, Sport

OFK Brdo upisao poraz na domaćem terenu nakon dvije uzastopne pobjede

Treneri OFK Brda Mirza Alkić i Goran Kecman upisali su poraz u 14. kolu Druge lige Zapad, bolji od OFK Brda bili su gosti iz Šipova koji su slavili sa 0:2.

Domaća ekipa bila je dominantna cijelu utakmicu, imali su više prilika i posjed lopte, ali gosti su iskoristili neopreznost domaće odbtane i postigli 2 gola i  vrijedna tri boda.

Sredinom prvog poluvremena, kazneni udarac za Brdo. Treba istaći, opravdano dosuđen nakon igre rukom gostujućeg fudbalera u kaznenom prostoru.
Vujatović je namjestio loptu na bijelu tačku, šutirao i pružio mogućnost golmanu Gorice da bude igrač utakmice. Prilično slab udarac za promjenu rezultata.

Na samom kraju prvog poluvremena gosti dolaze u vodstvo zahvaljujući slaboj reakciji odbrambenih igrača Brda.

U nastavku utakmice ekipa Brda dominira i ima posjed, ali izostaju prave šanse. U pojedinim momentima Gorica se brane sa 11 igrača. U 90. minuti gosti još jednom ni krivi ni dužni postižu pogodak, za konačnih 0-2.

Narednog vikenda se igraju susreti, posljednjeg jesenjeg kola. Ekipa Brda gostuje u Žeravici koja je danas poražena u Dubravama.