Sport

Veliki bod Zmajeva u Firenci, Saničanin odličan

Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu “Artemio Franki” u Firenci remizirala sa selekcijom Italije (1:1) u okviru 1. kola UEFA Lige nacija.

U prvih 10-ak minuta Italija je imala terensku inicijativu, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti golmana bh. repzentacije Ibrahima Šehića.

Nakon odlične akcije “Azura” u 12. minuti Federiko Kijeza (Federico Chiesa) je šutirao i pogodio vanjski dio mreže.
Šest minuta kasnije Lorenco Insinje (Lorenzo Insigne) je pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta prohujala tik iznad prečke.

Najbolju priliku za reprezentaciju BiH imao je Edin Višća u 27. minuti susreta kada je primio loptu u šesnaestercu i iz dobre pozicije šutirao visoko preko gola.
Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0, uz dominaciju i posjed lopte na strani domaće selekcije.

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo kvalitetniju utakmicu i više prilika na obje strane.

U 53. minuti Šunjić je proigrao Hodžića koji je iz mrtvog ugla pogodio stativu.
Italijani su u sljedećem napadu uzvratili istom mjerom. Insinje je uputio udarac glavom i uzdrmao desnu stativu gola Šehića.

Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko je u 57. minuti na asistenciju Šunjića pogodio za vodstvo BiH.
Deset minuta kasnije Sensi je iskoristio lošu reakciju naše zadnje linije i izjednačio rezultat.

Italija: Donaruma (Donnarumma), Florenci (Florenzi), Bonući (Bonucci), Aćerbi (Acerbi), Biragi (Biraghi), Barela (Barella), Sensi, Pelegrini (Pellegrini), Kijeza (Chiesa), Beloti (Belotti), Insinje (Insigne).

Bosna i Hercegovina: Šehić, Cipetić, Šunjić, Saničanin, Kolašinac, Cimirot, Hadžiahmetović, Gojak, Višća, Džeko, Hodžić.