Sport

Naš teniser Damir Džumhur se plasirao u treće kolo Australian Opena, nakon što je Ivan Dodig predao meč.

DamirDzumhur

Predstavnik Hrvatske Dodig, inače rodom iz Međugorja, je predao meč u četvrtom setu zbog povrede nakon rezultata 2:1 u setovima za njega (4:6,4:6, 6:3, 4:1).

Dodajmo i to da je Džumhur bio na pragu izjednačenja. Vodio je 4:1 u četvrtom setu uz dva brejka, nakon što je prva dva seta dobio Dodig sa 6:4, a treći je pripao Džumhuru (6:3).

Džumhur će u 3. kolu igrati protiv Čeha Tomasa Berdycha, trenutno 7. igrača na ATP listi. Damir Džumhur je inače ovom pobjedom ostvario najbolji rezultat koji su imali teniseri koji brane boje bh. zastave.

Treba spomenuti i grupu bh. navijača koji su glasno bodrili našeg tenisera tokom cijelog meča.

Damir Džumhur – Ivan Dodig (32) 4:6, 4:6, 6:3, 4:1