Sport

BiH – Iran 30:25: Historijska pobjeda bh. rukometaša

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je historijsku pobjedu na otvaranju Svjetskog prvenstva u rukometu koje se održava u Kataru. Naši rukometaši su pobijedili Iran rezultatom 30:25 u prvoj utakmici grupne faze.

BihIran

Izabranici Dragana Markovića odličnom igrom u drugom poluvremenu ispravili su loše izdanje u prvom dijelu, te na kraju došli do sasvim zaslužene pobjede.

Prvi gol na utakmici postigli su reprezentativci Irana. U narednom napadu uzvratio je Duško Čelica koji je postigao prvi pogodak za Bosnu i Hercegovinu na velikim takmičenjima. Prvo vodstvo Bosna i Hercegovina imala je u trećoj minuti (2:1), a pogodio je sa krila Faruk Vražalić.

Golman Irana u četvrtoj minuti upisao je prvu odbranu, nakon čega su naši protivnici sa dva vezana pogotka došli do nove prednosti. Izjednačio je potom Dejan Malinović, a odličnom akcijom novo vodstvo našima donio Vladimir Vranješ.

U 12. minuti Iranci su nakon tehničke greške naših rukometaša otišli na plus dva. Odlične dvije intervencije Nebojše Grahovca dale su krila našim igračima koji su uspjeli izjednačiti.

Mogli su naši povesti u 17. minuti preko Prcea koji ipak nije uspio realizovati sedmerac. U 25. minuti Iran je otišao na plus tri (13:10). Minut prije kraja prvog poluvremena Iran je otišao na plus četiri, pa je veoma loše prvo poluvrijeme okončano rezultatom 16:12 u korist našeg protivnika.

Nastavak naši rukometaši odlično otvaraju i serijom 6:0 za sedam minuta došli do vodstva od dva gola razlike čemu je dosta doprinio odlični Benjamin Burić na našem golu.

U 48. minuti BiH pogotkom Alena Ovčine BiH dolazi do plus pet 25:20. Nakon toga je Iran smanjio na 25:21, a pet golova prednosti su nam kasnije vraćali Malinović i Ivan Karačić.

Na našem golu sa osam odbrana briljirao je Benjamin Burić, dok je Nebojša Grahovac upisao četiri uspješne odbrane.